JAK POWSTAJE PROJEKT?

Proces projektowy składa się z kilku etapów. W zależności od wybranego wariantu, czy skomplikowania projektu mogą się one nieznacznie różnić. Ostatecznie jednak usługę projektowania wnętrz możemy podzielić na 5 kroków.

1

PIERWSZE SPOTKANIE,
WIZJA LOKALNA I ANALIZA POTRZEB

Proces projektowy rozpoczyna się wizytą w miejscu przeznaczonym do zaprojektowania. Podczas spotkania wykonujemy szczegółową inwentaryzację, a także przeprowadzamy rozmowę z Klientem. Wspólnie analizujemy potrzeby funkcjonalne, pytamy o przyzwyczajenia. Aby poznać klimat, w którym Klient będzie czuł się najlepiej, omawiamy zdjęcia inspiracji. Dzięki rozmowie poznajemy potrzeby i marzenia Inwestora oraz mamy możliwość „wyczucia” danej przestrzeni.

Na podstawie pierwszego spotkania rozpoczyna się proces projektowy – pojawiają się pierwsze pomysły i klaruje się kierunek projektowy.

2

PROJEKT FUNKCJONALNY

Na podstawie informacji zebranych podczas pierwszego spotkania powstają propozycje układu funkcjonalnego. Na rzutach przedstawiamy rozmieszczenie wszystkich pomieszczeń, układów mebli, urządzeń i sanitariatów.

Podczas tego etapu dążymy do uzyskania najlepszego rozwiązania funkcjonalnego łączącego oczekiwania Klienta z możliwościami przestrzennymi.

3

WIZUALIZACJE

W tym etapie tworzymy przestrzenną koncepcję wybranego wcześniej układu funkcjonalnego. Na wizualizacji pokazujemy całą przestrzeń – meble, detale, materiały, kolory, oświetlenie. Przedstawioną propozycję wspólnie omawiamy i korygujemy wg. sugestii Inwestora dążąc do uzyskania najbardziej wymarzonego, estetycznego i jednocześnie funkcjonalnego wnętrza

4

RYSUNKI WYKONAWCZE

Po zaakceptowaniu wizualizacji, opracowana zostaje dokumentacja wykonawcza potrzebna do zrealizowania projektu. Klient otrzymuje komplet rysunków oraz zestawień.

5

WYBÓR ELEMENTÓW WYPOSAŻENIA
I MATERIAŁÓW WYKOŃCZENIOWYCH

Po zaakceptowaniu Tworząc wizualizacje wybieramy wszelkie materiały wykończeniowe i elementy wyposażenia. Dobieramy kolorystykę i faktury w taki sposób, aby tworzyły spójną całość. Wybieramy lampy, meble, tapety i inne elementy będące częścią projektu. Po zaakceptowaniu wizualizacji i po opracowaniu dokumentacji wykonawczej tworzymy zestawienie, w którym te wszystkie elementy zostają wyszczególnione. Dbamy o to, aby wybrane produkty mieściły się w podanym przez Klienta budżecie i aby odpowiadały jego preferencjom. W zestawieniu materiałów i elementów wyposażenia podajemy ich pełne nazwy, sklepy, w których są dostępne, a  także ich aktualne ceny.

Scroll to Top